KAROSA ŠL11 - ::RETRO BUS::

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

KAROSA ŠL11

NAŠE VOZIDLÁ

KAROSA ŠL 11

ŽIVOTOPIS VOZIDLA

Na našu záchranu čakal autobus Karosa Šl 11 1310 v obci Rovné, okres Rimavská Sobota ku ktorému sme si našli cestu formou podaného inzerátu. Vďaka pochopeniu predsedu miestnej TJ p. Zelinovu a starostky p. Jaroslavy Ďurove obce Rovné dostal autobus druhú šancu a neskončil v zberných surovinách.

Autobus sa z výroby dostal do
Slovenských magnezitových závodov, závod Košice, kde slúžil ako podnikový autobus určený na zájazdy ROH. Po čase sa dostal do pobočného závodu v obci Hačava. V roku 1992 putoval do obce Rovné, kde slúžil ako autobus miestnej Telovýchovnej jednoty až do roku 2012, kedy sa dostal do rúk členov Retrobus klubu. Pri predaní autobusu sme sa stretli aj s dlhoročným šoférom Slovenských magnezitových závodov p. Palkovičom.


VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

Karosa ŠL 11 (Škoda linkový – označenie Škoda pochádza od výrobcu motorov pre celý rad Š od Karosy, číslo 11 označuje dĺžku vozidla) je štandardný dvojnápravový autobus, ktorý konštrukčne vychádza z mestského prevedenia ŠM 11. Vozidlo má samonosnú karosériu panelovej konštrukcie a motor umiestnený medzi nápravami pod skriňou. Na rozdiel od „ešemky“ je vozidlo ŠL 11 iba dvojdverové (prvé dvere sa nachádzajú ešte pred prednou nápravou, zadné dvere sú potom umiestnené uprostred bočnice, oboje trojkrídlové skladacie dvere sú ovládané pneumaticky vodičom) a mechanickou prevodovkou. Sedadlá pre cestujúcich sú umiestnené v rozmiestnení 2 + 2 po celej dĺžke vozidla.

Rok výroby

1976

Výrobca

Karosa Vysoké Mýto

Motor

Radový 6 valec , diesel

Výkon

141 kW (192 k)

Obsah

11 781 cm3

Max. rýchlosť

100 km/h

Počet miest

75 (45 sedenie, 30 státie)

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky